​Sürdürlebilir Ulaşım Paneli Büyük Katılımla Gerçekleşti.

Sürdürlebilir Ulaşım Paneli Büyük Katılımla Gerçekleşti.
Avrupa Hareketlilik Haftası Kapsamında ilk etkinliğimiz olan "Sürdürülebilir Ulaşım Paneli" 16 Eylül 2014 Salı günü Tarihi Havagazı Fabrikası Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.
Panel; Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Kevser Üstündağ, Yüksek Mimar ve Ulaşım Plancısı Erhan Öncü, Dokuz Eylül Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebru Çubukçu ve İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Koray VELİBEYOĞLU'nu, Taceddin KINAY moderatörlüğünde sürdürülebilir ulaşım politikaları ve alternatif ulaşım yöntemlerini konuşmak üzere biraraya getirdi.

İzmir Kent Konseyi Ulaşım Hizmetleri ve Trafik Çalışma Grubu üyesi Taceddin Kınay'ın moderatörlüğünde
gerçekleştirilen panel, Yaşar Üniversitesinin Gitar Trio Konseri ile başladı. Konserin ardından panelin açılış konuşmasını, İzmir Kent Konseyi Başkanı Güman Kızıltan yaptı. Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında gerçekleştirilecek “Otomobilsiz Kent” gününde, Türkiye ve İzmir'de ilk kez bir meclis kararı ile trafiğe açık bir caddenin bir günlüğüne yayalaştırılarak farkındalık yaratılacağını vurgulayan Kızıltan, “Bu şeref İzmir'indir.
Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.